Papírpárna
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
E heti kreatív ötlet: Papírpárna saját kezűleg hajtogatva
Ismét papírból kreatívkodunk! Finom, apró holmit rejthetsz a papírpárnába (exkluzív édességet, ékszert…), mikor Szerettedet megajándékozod. A csomagolásból pedig Ő azt is látni fogja, hogy az, a Te kezed műve!
Lássuk, mi mindenre lesz szükséged! Készítsd asztalodra:
- közepesen kemény színes papírt,
- ollót, snitzert,
- jelölő ceruzát,
- vonalzót,
- körzőt,
- radírt,
- folyékony ragasztót (tudod: mindig a Technokol-t ajánlom!),
- színes szalagot.
S.K. párna lépésről lépésre…
Az A/4 méretű színes, közepesen kemény papírlapot magad elé fekteted és figyelmesen tanulmányozod az alábbi ábrát, amit szabásmintának használsz! Most sem centimétereket, hanem oldalhossz viszonyokat látsz azért, hogy lásd, egy papírlapból akár 2 párnát is készíthetsz. Egyébként Tőled függ, pontosan milyen méretű csomagolást szeretnél készíteni, a méreteket ne vedd szentírásnak, hisz iránymutatóként ajánlom, a szerkesztés mikéntje az igazi támpont.
A szabásmintán ábrázolt szerkesztésnek megfelelően halványan felrajzolod a szerkesztő és vágandó vonalakat. Nagyon ügyelsz arra, hogy a körzőt véletlenül sem bököd át a papírlapon! A szerkesztésedet úgy segítheted legegyszerűbben, ha a színes papírlapod alá teszel egy + „firka”-papírt, amire már gondosan segédszerkesztő vonalat húztál, hogy az íveket a papírlapon kívül eső pontokból is biztonsággal, és pontosan tudd megszerkeszteni!
A körzőben a hegy kemény legyen, mert hajtogatási élet kell vele húznod, vagyis kicsit erőteljesen, bátran használd az ívek rajzolásánál.
Ha mindezekkel megvagy, papírvágó ollóval a mintát körbevágod. A hajtogatni való íves részeknél először a körmöd élét is használd, azután, ha mind a 4 ívet már körmöd íven-haladó mozgatásával meghajtottad, nagyon óvatosan, például egy levélbontó késsel a hajtott éleket még élesebbé dolgozod a papírlapba.
Az élek meghajtásakor már látod a végleges formát. A lapot a keskeny fül mentén leragasztod, és ragasztás után a fix kötés érdekében leterheled, mondjuk a monitor alá teszed. Van kis időd, most eltüntetheted barkácsolás nyomait asztalodról, hisz már majdnem kész vagy!
Pár perc után kézbe veszed a párnát, a hosszanti élek mentén megnyomod, ettől kiöblösödik, térbe áll a párna, másik ügyes kezeddel befordítod az íves végzáró részeket az egyik oldalon, beleteszed a meglepetést, és a másik végét is lezárod. Jöhet a szalag masnival! 🙂 És kész!
Jó munkát kívánok! Nagyon gyorsan kész lehetsz, a fotók készítésével együtt 20 perc volt nekem, de én a rendrakás mellett, a nyári szaladgáló papucsom talpbetétjeit is eredeti helyükre ragasztgattam… 🙂