Lent vagy fent duplázzunk?
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Mert bővíthető!
Lilla és Karesz a kétegységes, Velencei tó közelében álló nyaraló bal oldali részét birtokolják jelenleg. A jobb oldali egység öröklés útján kerül hamarosan a birtokukba.
Felmerült Bennük, hogy ha életvitelszerűen ide települnének, csupán 6 év van a nyugdíjig!…, mit lehetne kihozni az ingatlanból, hisz az örökléssel az „osztatlan közös” is megszűnik?! Persze – tisztáztuk azt is – ezzel együtt az ingatlan értéke is nő, függetlenül az épület valós állagától!
Így, ajánlati tervi szinten ábrázolom, mire jutottam. Az övezet üdülő övezet, az épületmagasság 6 m. Ez utóbbi szerint egy + teljes értékű szint (emelet) is létesülhetne! De, egyelőre, a földszinten, egy lakóegység kialakítását mutatom, mert a beépítettség is megnövelhető cca. 28 m²-nyi területtel!
- Tehát, a területnövekményt fedett teraszokra váltottam, így a bejáratnál is és a tó felé, a nappaliból is elérhető egy-egy terasz.
- Kelet felé, a jobb oldali épületszárnyba került a két tágas háló, mindkettő jelentős mennyiségű beépített-szekrénnyel. A kisebbik: vendég/dolgozó funkciót mutat.
- A bejárattól induló közlekedő tér végébe került a fürdő.
- Illetve még innen, térbővület formájában egy gardób-előtér és egy W.C. helyiség is elérhető.
- A bal oldali épületrész a konyha-étkező-nappali klasszikus hármasának ad tágas elrendezést. Bútorozást nem magyarázom, látod Te is, egyértelmű!
Ha jól megvizsgálod az alaprajzot, láthatod: a közlekedő-tere tovább szeparálható, azaz a kisebbik háló ajtaja mellett/mögött ketté is osztható, így születhet intim hálóblokk a nagyobbik hálószoba javára egy saját gardróbszoba létrejöttével.
Amúgy az alaprajzi elrendezés az „alaplakás” kialakítás mentén szerveződik, apróbb változtatásokkal. Emlékszel még? Anno az „alaplakás”(Beszédes Kornél Tanár Úr) megismerése/megértése vitt az otthon-tervezés irányába, már a felsőoktatás első évében! 🙂 🙂 🙂