Kell nekünk egy kisszoba is!

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!


Tervtár és statika mentén

Múlt alkalommal megmutattam, hogy egy többlakásos társasház IV. emeleti lakásának átalakításához/felújításához a tervtári kutakodás –t is bevetettem., ezt itt találod:

 

A tervtárban fellelt dokumentumok, a statikus Kolléganőmmel együtt tett helyszíni bejárás/szemle, és a felmérésem alapján készítettem egy bontási tervet:

Időrendben persze előbb készültek az ajánlati tervek, melyek fő eleme/iránya az volt, hogy a meglévő szűkös adottságok mellett, keressek helyet egy kicsi szobának, ami hamarosan gyerekszobává változhat.

Több alaprajzi változat is készült, mert az új kisszoba igénye a vizes helyiségek átrendezését is erősen befolyásolta. Csupán egy változatot mutatok ma, mert még nincs döntés a Megrendelők részéről.

Az átváltoztatott alaprajzon a volt étkező változott kisszobává, de a konyha a helyén maradt, megközelítéséhez pedig a középfőfalban lesz nyílásbontás…

Az átváltozás további hozadékai:

  • tágasabb előszoba, valódi beépített szekrénnyel a cipőknek és a kabátoknak;
  • a közlekedő és a nappali közötti válaszfal részleges bontásával a lakásterület nagyobbnak hat;
  • a tároló beáldozásával zsilipszerűen jön létre egy zuhanyzó, mely be + wc-berendezés is jut;
  • a szülői háló, bár zsugorodik! alapterületét illetően, de saját kádas fürdőszobát kaphat…

Elvileg végtelen alaprajzi variáció születhet…, ebben mindig az Építtető/Megrendelő dönt, főleg, ha munkamenet közepette változik az élethelyzete, illetve ha új/más prioritás kerül előtérbe! 😉

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.