Használod az OÉNY-t?
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
E heti okosság: OÉNY információi
Lehet, hogy nem is ismered mit jelent ez a rövidítés?
OÉNY: Országos Építésügyi Nyilvántartás, röviden. Hogy ez Neked mire jó?
Például arra alkalmas, hogy utána nézz, ha ingatlant érintő építési ügyed van, – vagy azt tervezed, hogy lesz -, az ingatlanról információ(ka)t szerezz be.
Így néz ki a megnyíló felület, ha Google-ban rákeresel arra, hogy: OÉNY
Alkalmazások fülön a „HÁZIKÓS„- ikonra kattintva, rá tudsz keresni adott ingatlanra. Még a szomszédodéra is, csak ismerned kell a helyrajzi számot is.
Ott láthatod az ingatlan „múltját”, ha van neki.
Sajnos nem teljes a kép, a szépséghiba annyi, hogy az Egyszerű bejelentéssel létesülő épület sorsát nem láthatjuk, ezt nem kezeli a felület.
Ezen csak az javíthat, ha azt meg éppen látjuk, hogy elektronikus naplót nyitottak. Akkor ez azt jelenti, hogy ott bizony építkezés van/lesz.
A részletes adatokra kattintasz A/4 méretben azonnal nyomtathatod a részleteket is.
Érdekes lehet még időzni az e-statisztikák ikonra kattintva, saját megyédre, járásodra kattintva különböző építésügyi statisztikákat láthatsz.
Ha visszamész az OÉNY főoldalára, lehetőséged nyílik megnézni a Kapcsolatok fülön a névjegyzéket, ahol rögtön kereshetsz magadnak Térképzőt! 🙂
Kereshetsz település szerint is, vagy ha beírod a nevemet, majdnem mindent megtudhatsz rólam… 😉
Ugyanitt, a kapcsolati fülön a másik ikonra kattintva: illetékes hatóságok, láthatod, hogy melyek a területileg illetékes hatóságok építésügyben.
Visszatérünk újra a főlapra, van még fül: E-építési naplók és Dokumentációs központ, azokat ügyfélkapus belépéssel érheted el.
A főlap utolsó füle: az Információ, részles leírást ad minden, a teljes felületet érintő használathoz.
Kellemes kutakodást! 😉