Építkezőket érintő változások
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
E-napló díja
Korábbi bejegyzésemben említettem, a közelmúltban változott/módosult az OTÉK néhány pontja.
Hétfőtől az e-napló rendszerhasználati díjszabása változott.
Sokak örömére talán olcsóbb lett, illetve a díjsávos meghatározás differenciáltabbá tette a használat díját.
Az e-építési naplóvezetési kötelezettséggel érintett építményekre vonatkozó rendszerhasználati díjakat az Építésügyi Dokumentációs és Információs Központról, valamint az Országos Építésügyi Nyilvántartásról szóló 313/2012.(XI.8.) Korm. rendelet 1. számú melléklete szabályozza, ami
2021. október 4-től hatályba lépő jogszabályváltozások következtében így módosult:
Jól látod, a 100 millió feletti számított építményérték -nél drasztikus a változás.
Újabb rémisztő fogalom?! Nem, csupán statisztikát számítanak belőle, erről is írtam már, itt találod:
A legtöbb hozzászólás/megkeresésé Tőletek, Olvasóktól e témában érkezik. Így ismétlem magam, bizony sokadjára:
Amikor egy új lakóépületet kívánunk építeni, vagy a meglévő lakóépülethez „hozzányúlunk” előbb Egyszerű Bejelentést kell tennünk. Tudod, ez csupán nevében egyszerű. Majd a valós kivitelezés megkezdésekor E-építési naplót kell nyitnunk.
A lakóépület építésének egyszerű bejelentéséről szóló 155/2016 (VI. 13.) Korm. rendelet legutóbbi módosítása alapján – 2019. október 24. napjától – a jogszabály hatálya alá tartozó új lakóépület építésének, illetve a meglévő lakóépület bővítésének egyszerű bejelentését az Építésügyi hatósági engedélyezési eljárást Támogató elektronikus Dokumentációs Rendszer (ÉTDR) alkalmazásban kell megtenni az építés helye szerint területileg illetékes építésfelügyeleti hatóság felé.
Az illetékes hatóság számodra is könnyen kereshető!
Az e-epites.hu honlap Hatóságkereső fülére klikkelve:
itt, pedig a kis kék körben lévő i betűvel nyitod meg, hogy láthasd:
és íme:
Tudom, az új kérdéskör áradat: – Kell-e e-naló? – kezdetű mondatokkal érkezik majd hozzám. – Mi lenne, ha nem lenne?…Rendben, következő alkalommal erről mesélek majd! 😉