Egy lakás = két lakás!?
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Megvásároljuk, elosztjuk/megosztjuk!
Frida saját életében is új „fejezetre” készül. Az agglomerációból visszaköltözik a fővárosba. De nem egyedül, idősödő Édesanyjával együtt vágtak e projektbe.
Tehát, értékesítettek két családi házas ingatlant, így a lakásvásárlás elkerülhetetlen. A kínált új lakóparki társasházi lakások az igényes szolgáltatásaikkal megfelelő számukra, de már két lakás ára, cca. 50-60 m²-nyi alapterülettel kb. a csillagos eget is meghaladta…
Így, kutattak tovább, és fellelték ezt a 9 éves, 105 m²-es lakást:
És hosszasan elgondolkodva arra jutottak: saját maguk ketté osztják két önálló lakássá. Külön, de mégis együtt! Az épületgépész Unokatestvér is beszállt a projektbe, Ő is azt ajánlotta: csak két nagyobb szobát létesítsenek az ‘önálló használatra’, a nappali-konyha-étkező maradjon közös terület. Terven ez így mutatott:
Fridáék ezt az ötletet elvetették, így az Unokatestvér ábrázolta a kettéosztás lehetséges elrendezését:
Az viszont azonnal kiderült, ez jogilag nem járható út, a társasházi lakás nem osztható tovább, vagyis nem lesz ebből két, önálló helyrajzi számú lakóingatlan.
Bár fizikailag kivitelezhető az elosztás/megosztás, ugyanakkor egy későbbi értékesítésnél az nem biztos, hogy előny a rangos, szép kilátással bíró lakás ilyen típusú megosztása, vagyis két konyha, két nappali…stb… kialakítása.
Itt kerülök majd „képbe”, vagyis, milyen alaprajzi kialakítást ajánlanék 2 db cca. 20 m²-es hálószobával, amik lehetőség szerint mégsem egymás mellett helyezkednek el?!
Következő bejegyzésemben bemutatom! 😉